2005 yılında kurulan Tuarek Mermer,  “Müşteri Memnuniyeti” ve “Kaliteli Ürün-Kaliteli Hizmet” anlayışı ile hareket ederek, ürün satışı ve satış sonrası hizmetleri ile sektördeki faaliyetlerini artan bir ivme ile sürdürmektedir.
 
Müşteri taleplerine ve beklentileri doğrultusunda en kısa sürede, en uygun ürün ile cevap vermeyi kendine misyon edinen Tuarek Mermer, ürünlerinin performansını değerlendirip, gelen talepler doğrultusunda teknolojik yenilikler sunmaktadır. Bu minvalde nitelikli personel kadrosunu güçlendiren Tuarek, sektörün beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmek adına, kurumsallaşma doğrultusunda önemli adımlar atmış ve zaman içerisinde sektörün lider firmalarından birisi olmaya aday konumdadır.
 
Müşterilerine karşı hissettiği sorumluluk duygusu ve çağın gerekliliği sonucu,  imalatı gerçekleştirilecek her türlü endüstriyel ve mobil uygulamalarda kullanılacak Mermer ve türevi ürünleri mümkün olabilen en kısa sürede müşteriye teslimini sağlayabilecek makina parkına sahiptir. Kuruluşundan itibaren faaliyet alanları dahilin de, birçok kamu kurumu ve sanayi kuruluşuna hizmet etmenin haklı gururunu yaşayan Tuarek Mermer, çalışmalarına 1300 m² kapalı alanda olmak üzere toplam 2800 m² alanda yine alanlarında uzman personellerle hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktadır.